Tekstura gotycka

Tekstura gotycka

W sezonie 2017 / 2018 startuje nowy warsztat: tekstura gotycka.
To, jak na razie, jedyny średniowieczny krój pisma, który zdecydowałam się opracować dla cyklu rocznego. Tekstura gotycka powstała w XI w. na terenach dzisiejszej Francji. Łamała wszelkie zasady na temat konstrukcji litery: stosunek światła do elementów konstrukcyjnych litery, ograniczenie elementów konstrukcyjnych do prostych, rezygnacja z elementów okrągłych i drastyczne skrócenie wydłużeń górnych i dolnych (a trzeba pamiętać, że teksturę poprzedza minuskuła karolińska, która niemal jest jej przeciwieństwem), sprawiają, że tekstura jest pismem mało czytelnym i bardzo czasochłonnym. Nie przeszkodziło to jej jednak zdominować kaligraficznych trendów europejskich – panowała przez około 300 lat, aż do pojawienia się italiki…

Aby wziąć udział w warsztacie nie jest wymagane żadne przygotowanie. Zachęcam osoby, które do tej pory z kaligrafią nie miały nic wspólnego do dołączenia do grupy, w której spotykają się osoby zarówno początkujące, jak i kontynuujące swoją naukę sztuki pięknego pisania. Na czas warsztatów zapewniam wszystkie niezbędne materiały do ćwiczeń: 
stalówki, obsadki, atrament i papier, a także te umilające przerwy w pisaniu: kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Do zobaczenia na warsztatach!

INFORMACJE I ZAPISY: INFO@EWALANDOWSKA.COM
SZANOWNI PAŃSTWO, NIE CODZIENNIE ODPOWIADAM NA MAILE, DLATEGO PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ, JEŚLI JEDNAK NIE ODPOWIEM NA MAILA W CIĄGU TYGODNIA PROSZĘ O PRZYPOMNIENIE, PONIEWAŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE PAŃSTWA WIADOMOŚĆ W SIECI INNYCH WIADOMOŚCI ZAGUBIŁA SIĘ.

:: k u r s  R O C Z N Y ::
PROWADZENIE EWA LANDOWSKA
ORGANIZATOR EWA LANDOWSKA

TERMINY:
WEEKENDOWE – 40 godzin: *
cena: 950 zł
21 – 22 PAŹDZIERNIKA 2017
25 – 26 LISTOPADA 2017
3 – 4 LUTEGO 2018
14 – 15 KWIETNIA 2018
9 – 10 CZERWCA 2018
GODZINY ZAJĘĆ: 10:00 – 14:00

——————
TYGODNIOWE – 36 godzin: *
cena: 850 zł
terminy ustalane na bieżąco

MIEJSCE KRAKÓW ATELIER LANDOWSKA&BODZIONY

* pierwszeństwo udziału w warsztatach mają osoby zapisane na cały rok warsztatów. Istnieje możliwość wzięcia udziału w jednych zajęciach jeśli zwolni się miejsce. Ilość uczestników nie przekracza 10 osób. Ilość godzin kursu całkowita.