Minuskuła karolińska

Minuskuła karolińska

Jest średniowiecznym stylem pisma (przełom VIII i IX w.) opracowanym przez kancelarię cesarską Karola Wielkiego. Wyparta przez teksturę gotycką (XI w.) przeżywa swój wielki powrót w XV w. Z niej szybko wykształca się inny styl pisma – italika
Z minuskuły karolińskiej wykształciła się także antykwa humanistyczna – prototyp łacińskiej czcionki drukarskiej, do dziś zresztą jej konstrukcja jest obecna w większości krojów pism używanych do składania tekstów ciągłych. 

Aby wziąć udział w warsztacie nie jest wymagane żadne przygotowanie. Zachęcam osoby, które do tej pory z kaligrafią nie miały nic wspólnego do dołączenia do grupy, w której spotykają się osoby zarówno początkujące, jak i kontynuujące swoją naukę sztuki pięknego pisania. Na czas warsztatów zapewniam wszystkie niezbędne materiały do ćwiczeń: 
stalówki, obsadki, atrament i papier, a także te umilające przerwy w pisaniu: kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Do zobaczenia na warsztatach!

INFORMACJE I ZAPISY: INFO@EWALANDOWSKA.COM
SZANOWNI PAŃSTWO, NIE CODZIENNIE ODPOWIADAM NA MAILE, DLATEGO PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ, JEŚLI JEDNAK NIE ODPOWIEM NA MAILA W CIĄGU TYGODNIA PROSZĘ O PRZYPOMNIENIE, PONIEWAŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE PAŃSTWA WIADOMOŚĆ W SIECI INNYCH WIADOMOŚCI ZAGUBIŁA SIĘ.

:: k u r s  R O C Z N Y ::
PROWADZENIE EWA LANDOWSKA
ORGANIZATOR EWA LANDOWSKA

TERMINY NA SEZON 2018/2019:
WEEKENDOWE – 40 godzin: *
cena: 1050 zł
27 – 28 PAŹDZIERNIKA 2018
01 – 02 GRUDNIA 2018
02 – 03 LUTEGO 2019
06 – 07 KWIETNIA 2019
01 – 02 CZERWCA 2019
——————
TYGODNIOWE – 36 godzin: *
poniedziałki
cena: 950 zł
terminy ustalane na bieżąco

MIEJSCE KRAKÓW ATELIER LANDOWSKA&BODZIONY

* terminy dotyczą kursu rozumianego jako całoroczny, w związku z tym pierwszeństwo udziału w poszczególnych weekendach mają osoby zapisane na cały rok warsztatów. Istnieje możliwość wzięcia udziału w jednych zajęciach (jeden wybrany weekend), o ile zwolni się miejsce. Ilość uczestników nie przekracza 10 osób. Ilość godzin kursu całkowita.