Krótka historia litery łacińskiej

Krótka historia litery łacińskiej

 

Książka wyróżniona w 64. konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze Polskie Książki 2023 w kategorii “podręczniki i literatura fachowa”.

Litery są cudem. Bez nich nie byłoby świata pod postacią, jaką znamy. Nasza wiedza o historii naszej cywilizacji i dawnych kultur bez liter byłaby nieporównywalnie uboższa. Litery są nośnikiem myśli, marzeń, idei zdolnym pokonać czas i przestrzeń. Są wspaniałym narzędziem o potężnej mocy i tylko od nas zależy, w jaki sposób z niego skorzystamy, zwłaszcza w czasach, w których oddajemy kolejne sfery naszego życia wszechogarniającej cyfryzacji.

“Krótka historia litery łacińskiej” jest próbą chronologicznego uporządkowania podstawowych stylów pisma, powstałych w obrębie litery łacińskiej na przestrzeni ostatnich dwóch tysięcy lat. Zaprezentowałam w niej czterdzieści dwa najważniejsze style pisma – zarówno wzorce alfabetyczne, jak i przykłady w tekście ciągłym – z krótką charakterystyką i komentarzem historycznym. Całość zilustrowałam mapami, ułatwiającymi zrozumienie przenikania się kultur piśmienniczych cywilizacji łacińskiej.

Rok wydania: 2023, Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów

Od Was:

“Coś niezwykłego! Trzeba mieć wielką pasję, żeby tworzyć takie cuda. Super sprawa!”

“Wow! Świetna sprawa. Przyda się myślę też bardzo dla studentów paleografii łacińskiej.”

“Dziękuję, jest wspaniała + z danych technicznych dla fetyszystów: papier przecudowny w dotyku i pachnie błogością” 

“Odebrałam, rozpakowałam, pomacałam okładkę- i już tutaj jestem zachwycona”

“Właśnie przed chwilą odebrałam z paczkomatu! Bardzo czekalam na książkę która sprytnie zbierze historycznie zarys pisma ktorym dziś piszemy. Idealny prezent. Jest szalenie elegancka i niezmiernie sie cieszę, że będę ja mogła przeczytać w te świeta”

“mam i ja! przepiękna, jakość papieru niesamowita, przejrzyście złożona, okładka nadzwyczajna, słowem – wspaniałość! będą magiczne świąteczne wieczory z taką lekturą, za co mogę tylko bardzo podziękować”

“Mam! Przyszła! Szczęka dolna przy podłodze!”

“Rany, czegoś takiego nam brakowało”

 

>>> kup książę