Spencerian Script

Spencerian Script

Spencerian Script powstał w Stanach Zjednoczonych w 1840 roku, oficjalnie używany w korespondencji biznesowej i biurowej do roku 1925, kiedy to maszyna do pisania zastąpiła pisanie odręczne w sporządzaniu dokumentów firmowych. Nazwa Spencerian Script pochodzi od Platt’a Rogers’a Spencer’a, który wypracował styl pisma, inspirując się istniejącymi różnego rodzaju kursywami, umożliwiający szybkie, czytelne i piękne pisanie.
Niedługo potem ze spenceriana wykształcił się tzw. Palmer Method, który bardzo szybko stał się najbardziej popularnym stylem pisma w Stanach Zjednoczonych. Dziś oba te style przeplatają się w ogólnym wyobrażeniu omawianego stylu pisma i nazwie Spencerian Script podporządkowana została także Metoda Palmera, która, de facto, jest uproszczonym spencerianem.  

Aby wziąć udział w warsztacie nie jest wymagane żadne przygotowanie. Zachęcam osoby, które do tej pory z kaligrafią nie miały nic wspólnego do dołączenia do grupy, w której spotykają się osoby zarówno początkujące, jak i kontynuujące swoją naukę sztuki pięknego pisania. Na czas warsztatów zapewniam wszystkie niezbędne materiały do ćwiczeń: 
stalówki, obsadki, atrament i papier, a także te umilające przerwy w pisaniu: kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Do zobaczenia na warsztatach!

INFORMACJE I ZAPISY: INFO@EWALANDOWSKA.COM
SZANOWNI PAŃSTWO, NIE CODZIENNIE ODPOWIADAM NA MAILE, DLATEGO PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ, JEŚLI JEDNAK NIE ODPOWIEM NA MAILA W CIĄGU TYGODNIA PROSZĘ O PRZYPOMNIENIE, PONIEWAŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE PAŃSTWA WIADOMOŚĆ W SIECI INNYCH WIADOMOŚCI ZAGUBIŁA SIĘ.

:: k u r s  R O C Z N Y ::
PROWADZENIE EWA LANDOWSKA
ORGANIZATOR EWA LANDOWSKA

TERMINY:
WEEKENDOWE – 40 godzin: *
cena: 1150 zł
14 – 15 PAŹDZIERNIKA 2017
11 – 12 LISTOPADA 2017
20 – 21 STYCZNIA 2018
17 – 18 MARCA 2018
19 – 20 MAJA 2018
GODZINY ZAJĘĆ: 15:30 – 19:30

——————
TYGODNIOWE – 36 godzin: *
cena: 1050 zł
terminy ustalane na bieżąco. Są to 2 poniedziałki w miesiącu (w godzinach 17:00 – 19:00). Z uwagi na fakt, iż w grudniu oraz pierwszej połowie stycznia zajęcia nie odbywają się, w październiku i listopadzie będą to 3 poniedziałki.

MIEJSCE KRAKÓWATELIER LANDOWSKA&BODZIONY

* pierwszeństwo udziału w warsztatach mają osoby zapisane na cały rok warsztatów. Istnieje możliwość wzięcia udziału w jednych zajęciach jeśli zwolni się miejsce. Ilość uczestników nie przekracza 10 osób. Ilość godzin kursu całkowita. 

fot. Edyta Dufaj i EL, video: Edyta Dufaj