Elementarz

Elementarz

Elementarz
do nauki pisania i czytania 
ułożony według metody nauki pisania

litery i metoda: Ewa Landowska
wiersze: Izabela Barankiewicz
ilustracje: Kamila Piazza

tu kupisz: https://tyniec.com.pl/86-elementarz
strona internetowa: www.elementarz.info
strona FB: https://www.facebook.com/elementarz.info/

 Elementarz z Wyróżnieniem Polish Graphic Design Awards 2020
w kategorii „Raport, książka edukacyjna, wydawnictwo techniczne, słownik”.

Elementarz z trzema nagrodami 
Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek

w 61. konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2020
w kategorii „Podręczniki, materiały edukacyjne i szkoleniowe”:
Nagroda za ilustracje
Nagroda za projekt
Nagroda Honorowa

 

Nasi dziadkowie, rodzice i my mamy zwykle podobne charaktery pisma. O ile jednak dziadkowie pisali pięknie, a rodzice ładnie, o tyle my – przyzwyczajeni do elektronicznych klawiatur i nigdy nie uczeni kaligrafii – niestety zwykle bazgrzemy jak kury pazurami. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie i remedium na tę przypadłość zawiera wspaniały, nowy „Elementarz” Ewy Landowskiej. 
Michał Rusinek

Cieszę się, że grupa fascynatów, która współtworzy projekt „Elementarz do nauki pisania i czytania ułożony według metody nauki pisania”, myśli przede wszystkim o dzieciach. O tym, by ich start w dorosłość był fascynująca przygodą. Udowadniacie, że taka może właśnie być nauka czytania i pisania. Ufam, że ta inicjatywa wesprze naturalną dziecięcą chęć do aktywnego udziału w świecie czytelniczym i nauki, da solidne podstawy do podejmowania wyzwań przyszłości, które stoją przed dziećmi całego świata.
Marek Michalak

Nauka pisania to nauka myślenia i tworzenia w mózgu ścieżek, którymi przyjdzie iść w dorosłym życiu. Już wiele lat temu udowodniono, że ruchy ręki powiązane z twórczą intencją przelania na papier litery, słowa, zdania otwierają w naszych mózgach nowe połączenia. Jeśli nie stanie się to w dzieciństwie bardzo trudno je potem nawet uchylić. Niestety współcześnie używane elementarze jakby o tym zapomniały. I jest! Elementarz do nauki pisania i czytania ułożony według metody nauki pisania. Dziękuję w imieniu mojego wnuka i innych dzieci.
Dorota Sumińska

Elementarz wraz z materiałami dodatkowymi tworzy zestaw genialnych książek, które kładą nacisk na naukę pięknego pisania i podkreślają rolę kaligrafii. Jest to ważne z wielu powodów, natomiast ja widzę w tym szczególny potencjał do zwinności językowej.
Przemek Staroń