BWA Katowice

BWA Katowice

Warsztaty kaligrafii organizowane przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach mają wyjątkowo otwartą formułę. Odbywają się regularnie, ale uczestnicy zapisują się z zajęć na zajęcia, a nie, jak to zwykle bywa w przypadku warsztatów o regularnej strukturze, na cały rok z góry. Grupa zatem jest mieszana – uczestniczą w niej osoby zarówno kontynuujące i doskonalące swój warsztat, jak i początkujące, chcące spróbować swoich sił w nauce sztuki pięknego pisania. 

Każdy uczestnik kontynuujący naukę może również wybrać który ze stylów pisma chciałby doskonalić. Uczestnicy biorący udział w warsztacie po raz pierwszy zapoznają się z dwoma rodzajami narzędziami: pierwszego dnia ze stalówką ściętą (na przykładzie fraktury lub italiki), drugiego ze stalówką ostro zakończoną (na przykładzie Copperplate’a), a biorąc udział w kolejnych warsztatach, wybierają styl pisma, nad którym chcą pracować. 

Zajęcia odbywają się w wystawowej przestrzeni Galerii (chyba że wypada akurat instalacja wystawy – warsztaty odbywają się w którymś z biurowych pomieszczeń Galerii), sami więc czasami stajemy się obiektem zainteresowania osób oglądających wystawę. 

Zapisy prowadzi Galeria, odsyłam więc na stronę, na której można znaleźć informacje o zapisach: http://www.bwa.katowice.pl/c/31/klub_sztuk/

fot. Edyta Dufaj