Litera elementarzowa

Litera elementarzowa

Warsztat poświęcony mojej autorskiej literze szkolnej, którą znaleźć można w Elementarzu do nauki pisania i czytania ułożonym według metody nauki pisania
Prace nad autorską literą szkolną rozpoczęłam kilka lat temu, po dokonaniu analizy litery aktualnie nauczanej w szkołach. Zależało mi na tym, aby zaproponować literę, która nie tylko będzie przyjemna dla oka i estetyczna w odbiorze, ale która przede wszystkim ułatwi dzieciom naukę pisania. Zaproponowałam nowy wygląd litery, a ich konstrukcję oparłam o klasyczne style pisma, zapożyczając z nich najlepsze rozwiązania konstrukcyjne. Litera ta ułatwia przyswojenie umiejętności pisania dzieciom, pozwalając jednocześnie na wypracowywanie z czasem własnego charakteru pisma. Ponadto konstrukcja tej litery jest tak pomyślana, aby opanowanie jej umożliwiało pisanie szybkie. 
Warsztat liczy łącznie 14 godzin (sobota i niedziela, godz. 10:00 – 18:00 z godzinną przerwą 14:00 – 15:00 na lunch), ilość osób uczestnicząca w warsztacie mocno ograniczona (maksymalnie 5 osób). Podczas tego intensywnego warsztatu uczestnicy poznają wszystkie małe i duże litery, łączenia pomiędzy nimi, a także cyfry i znaki interpunkcyjne. 
Warsztat przeznaczony jest dla osób dorosłych (szczególnie z myślą o tych rodzicach i nauczycielach, którzy chcieliby tych liter nauczać swoje dzieci). 

UWAGA! Warsztat ten jest warsztatem autorskim. Oznacza to, że koncepcja, program, a także NAZWA warsztatu są mojego autorstwa. Korzystanie z programu oraz nazwy warsztatu jest naruszeniem praw autorskich.  

————
©2020
Koncepcja, przygotowanie i prowadzenie warsztatu: Ewa Landowska
Organizacja: Ewa Landowska

Aby wziąć udział w warsztacie nie jest wymagane żadne przygotowanie. Zachęcam osoby, które do tej pory z kaligrafią nie miały nic wspólnego do dołączenia do grupy, w której spotykają się osoby zarówno początkujące, jak i kontynuujące swoją naukę sztuki pięknego pisania. Na czas warsztatów zapewniam wszystkie niezbędne materiały do ćwiczeń:
stalówki, obsadki, atrament i papier, a także te umilające przerwy w pisaniu: kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Do zobaczenia na warsztatach!

INFORMACJE I ZAPISY: INFO@EWALANDOWSKA.COM
SZANOWNI PAŃSTWO, NIE CODZIENNIE ODPOWIADAM NA MAILE, DLATEGO PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ, JEŚLI JEDNAK NIE ODPOWIEM NA MAILA W CIĄGU TYGODNIA PROSZĘ O PRZYPOMNIENIE, PONIEWAŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE PAŃSTWA WIADOMOŚĆ W SIECI INNYCH WIADOMOŚCI ZAGUBIŁA SIĘ.

:: J E D N O W E E K E N D O W Y ::
7 h w sobotę, 7 h w niedzielę
cena: 700 zł
PROWADZENIE EWA LANDOWSKA
ORGANIZATOR EWA LANDOWSKA
MIEJSCE KRAKÓW, Atelier Landowska&Bodziony