Piękna Litera

Piękna Litera

Książka WYRÓŻNIONA na 57. konkursie
Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek
na Najpiękniejsze Książki Roku 2016

Ewa Landowska, Barbara Bodziony
Piękna Litera
UNCJAŁA / ITALIKA
podręcznik do kaligrafii, cz. I
Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów, 2016

Kiedy Ewa Landowska i Barbara Bodziony rozpoczynały pracę warsztatową, a był to rok 2006, materiały źródłowe wszelkiego rodzaju były jeszcze słabo dostępne. To właśnie wtedy deficyt takiego wydania był nadzwyczaj odczuwalny. Dziś, kiedy dostępność materiałów, zarówno internetowych, jak i wydawniczych jest ogromna, chęć wydania podręcznika rodzi się tylko z potrzeby “zapisania” pewnego rozdziału pracy nad literą obu autorek. Blisko 10 lat intensywnej pracy z ludźmi, pozwala zunifikować podstawowe zagadnienia dotyczące procesu nauki pięknego pisania, zawrzeć je w zwartej formie i oddać w dobre ręce.

Piękna Litera nie jest w swym założeniu kompendium wiedzy o kaligrafii. W prostej, minimalistycznej formie nawiązuje do klasycznych podręczników kaligrafii. Fani albumowych wydań nie znajdą tu nic dla siebie. Miłośnicy pięknej klasycznej litery mogą liczyć na kilka cennych wskazówek – jak pracować z literą, gdy nie ma się możliwości uczestniczenia w zajęciach, jak unikać błędów, jak nauczyć się je dostrzegać, jak ćwiczyć.

Tego wszystkiego dowiedzą się czytelnicy na podstawie dwóch krojów: uncjały oraz italiki
Trwają prace nad drugim tomem “Pięknej Litery”, w którym naturalną koleją rzeczy opracowane zostaną: minuskuła karolińska (B. Bodziony) oraz copperplate script (E. Landowska). 
Premiera w 2018 roku.

 

 

 

 

 

>>TU MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ LITERĘ<<

 

 

RECENZJE PIĘKNEJ LITERY:
GRAFMAG.PL
MOŻNA PRZECZYTAĆ.PL
IDEAGRAFIKA
BAZGROLEK.PL
DOWOLNIK
PYTAM KSIĄŻKI

fot. i video: Edyta Dufaj