Modern Calligraphy

Modern Calligraphy

… czyli – po polsku – kaligrafia nowoczesna. Czym właściwie jest?
Choć zdobywa coraz większą popularność, długo nie mogłam zdecydować się na przygotowanie tego warsztatu. Wbrew pozorom modern calligraphy to jeden z najbardziej wymagających kaligraficznych nurtów. Do tego tematu powinno się przystępować z wypracowanymi wcześniej podstawami kaligrafii, z doświadczeniem i to wieloletnim. Modern calligraphy jest jak improwizacja w muzyce – bez podstaw jest tylko chaosem, niewiele znaczącym bałaganem dźwięków, których wyrafinowany odbiorca nie jest w stanie słuchać. Modern calligraphy zakłada taką właśnie improwizację na temat konstrukcji litery oraz kompozycji. To również praca z narzędziem innym niż stalówka, czy pióro, choć te tradycyjne również sprawdzają się w literze nowoczesnej. 
Bardzo trudno zrobić to wszystko w jeden weekend, jest to właściwie niemożliwe, ale od jednego weekendu można zacząć – od czegoś przecież trzeba 🙂
Powyższym opisem nie chcę zniechęcić, ale raczej ZACHĘCIĆ do świadomej pracy z literą. Obojętne, czy będzie to litera tradycyjna, czy nowoczesna. Dlatego, choć doświadczenie jest bardzo pomocne, nie będzie wymagane. Zaczniemy od podstaw. A potem będziemy się zastanawiać w jaki sposób pracować dalej.

Aby wziąć udział w warsztacie nie jest wymagane żadne przygotowanie. Zachęcam osoby, które do tej pory z kaligrafią nie miały nic wspólnego do dołączenia do grupy, w której spotykają się osoby zarówno początkujące, jak i kontynuujące swoją naukę sztuki pięknego pisania. Na czas warsztatów zapewniam wszystkie niezbędne materiały do ćwiczeń: 
stalówki, obsadki, atrament i papier, a także te umilające przerwy w pisaniu: kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Do zobaczenia na warsztatach!

INFORMACJE I ZAPISY: INFO@EWALANDOWSKA.COM
SZANOWNI PAŃSTWO, NIE CODZIENNIE ODPOWIADAM NA MAILE, DLATEGO PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ, JEŚLI JEDNAK NIE ODPOWIEM NA MAILA W CIĄGU TYGODNIA PROSZĘ O PRZYPOMNIENIE, PONIEWAŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE PAŃSTWA WIADOMOŚĆ W SIECI INNYCH WIADOMOŚCI ZAGUBIŁA SIĘ.

:: J E D N O W E E K E N D O W Y ::
brak terminu
4 h w sobotę, 4 h w niedzielę
cena: 300 zł

PROWADZENIE EWA LANDOWSKA
ORGANIZATOR EWA LANDOWSKA
MIEJSCE KRAKÓW – ATELIER LANDOWSKA&BODZIONY

fot. Edyta Dufaj