Wilderness Concerto

Wilderness Concerto, 2013
Wilderness Concerto

utwór promujący płytę:

Duet Wilderness Concerto to Ewa Landowska i Andrzej Bonarek.

Współpraca ta rozpoczęła się w roku 2011, gdy EL zaprosiła AB do wspólnego “koncertu” dźwięków ulotnych, płynnych, umykających. Wydawałoby się, że współpraca dwóch tak różnych osobowości nie powinna się powieść, jeśli bowiem EL jest duszą tego projektu, to z pewnością AB robi wszystko, aby ubrać tę duszę w ciało.

A jednak duet ten razem poprzez muzykę opowiedział już niejedną historię (Camille Claudel), namalował niejeden obraz (Vincent van Gogh) i odnalazł niejedną wspólną inspirację (Emily Dickinson). Praca zaowocowała płytą o tym samym tytule “Wilderness Concerto” (debiutancką). Wilderness – a więc dzicz, pustkowie, puszcza, pustka – rozumiane nie jako poddanie się dzikim, niekontrolowanym instynktom, ale jako tęsknota za bliskością z naturą niedostępną, intymną, ukrytą i cichą.

Człowiek, jak muzyk, samotnie odgrywa swoją partię w koncercie życia, z tej samotności rodzi się harmonia dźwięków – a dźwięk, jak cisza, jest stanem błogosławionym, który w każdym momencie może zostać odebrany. Jesteśmy skazani na utratę ciszy, jak pierwotnej nam cząstki natury, a tworzenie jest pieśnią pożegnalną i powitalną, przywoływaniem i wieczną tęsknotą.

Płycie “Wilderness Concerto” towarzyszą obrazy Rafała Borcza, niesione prosto z dziczy, prosto z serca Bieszczad.

 

 

Płytę można kupić w wersji cyfrowej lub fizycznej pod podanym linkiem:
WildernessConcertoBandCamp
lub pod adresem email:

info@ewalandowska.com

© Wilderness Concerto, 2013
mix: Wilderness Concerto 
mastering: Jacek Gawłowski
wiolonczela w “Cerulean Sky”: Maciej Czerwiec
wokal w “Cerulean Sky”: Hayden Berry 
obraz na okładce “Sowa”: Rafał Borcz
projekt graficzny: Kamila Piazza

obraz w tle: Rafał Borcz