Strzecha rodzinna 1920 r.

Strzecha rodzinna 1920 r.

Strzecha rodzinna to kilkuczęściowy elementarz do nauki pisania i czytania autorstwa Bolesława Tadeusza Wocalewskiego. Na warsztatach skorzystamy z pierwszej części, z której można nauczyć się przepięknej litery, bazującej na kursywie angielskiej, choć już z wyraźnym rysem szkolnym.

Warsztat adresowany jest do osób zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. 
Początkujący powinien wiedzieć, że styl pisma wywodzący się z tego elementarza to kursywa angielska w nieco uproszczonym wydaniu szkolnym. I chociaż zdecydowana większość elementarzy przedwojennych uczy kursywy angielskiej właśnie, to jednak w każdej publikacji znajdziemy inną wersję tego stylu pisma. Jest to gratka dla tych, którzy szczególnie interesują się kaligrafią nauczaną w szkole przedwojennej, przygotowuję bowiem kolejne odsłony tego warsztatu na podstawie także innych elementarzy z mojej kolekcji. 
Dla zaawansowanych jest to świetna okazja, aby szlifować poznaną wcześniej historyczną kursywę angielską. Niektórzy bowiem bardzo chcą kontynuować warsztat, aby wciąż doskonalić swoje umiejętności – teraz będzie można to robić na podstawie szkolnej kursywy angielskiej, wzbogacając przy okazji swoją wiedzę o nieco inny rozdział w historii kaligrafii – rozdział szkolnej nauki pisania. 

Aby wziąć udział w warsztacie nie jest wymagane żadne przygotowanie. Zachęcam osoby, które do tej pory z kaligrafią nie miały nic wspólnego do dołączenia do grupy, w której spotykają się osoby zarówno początkujące, jak i kontynuujące swoją naukę sztuki pięknego pisania. Na czas warsztatów zapewniam wszystkie niezbędne materiały do ćwiczeń: 
stalówki, obsadki, atrament i papier, a także te umilające przerwy w pisaniu: kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Do zobaczenia na warsztatach!

INFORMACJE I ZAPISY: INFO@EWALANDOWSKA.COM
SZANOWNI PAŃSTWO, NIE CODZIENNIE ODPOWIADAM NA MAILE, DLATEGO PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ, JEŚLI JEDNAK NIE ODPOWIEM NA MAILA W CIĄGU TYGODNIA PROSZĘ O PRZYPOMNIENIE, PONIEWAŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE PAŃSTWA WIADOMOŚĆ W SIECI INNYCH WIADOMOŚCI ZAGUBIŁA SIĘ.

:: k u r s  R O C Z N Y ::
PROWADZENIE EWA LANDOWSKA
ORGANIZATOR EWA LANDOWSKA

——————
WEEKENDOWE – 40 godzin: *

cena: 1300 zł
TERMINY NA SEZON 2021/2022:
A1: 2-3 października, 13-14 listopada, 15-16 stycznia, 19-20 marca, 14-15 maja
A2: 2-3 października, 13-14 listopada, 15-16 stycznia, 19-20 marca, 14-15 maja
B1: 9-10 października, 27-28 listopada, 22-23 stycznia, 26-27 marca, 21-22 maja
B2: 9-10 października, 27-28 listopada, 22-23 stycznia, 26-27 marca, 21-22 maja
C1: 23-24 października, 4-5 grudnia, 19-20 lutego, 23-24 kwietnia, 4-5 czerwca

——————
TYGODNIOWE – 36 godzin: *
poniedziałki
cena: 1200 zł
terminy ustalane na bieżąco

MIEJSCE KRAKÓW – ATELIER LANDOWSKA&BODZIONY

* terminy dotyczą kursu rozumianego jako całoroczny, w związku z tym pierwszeństwo udziału w poszczególnych weekendach mają osoby zapisane na cały rok warsztatów. Istnieje możliwość wzięcia udziału w jednych zajęciach (jeden wybrany weekend), o ile zwolni się miejsce. Ilość uczestników nie przekracza 10 osób. Ilość godzin kursu całkowita.