Copperplate Script

Copperplate Script

Copperplate Script, czyli Kursywa angielska to jeden z najbardziej popularnych stylów pisma.
Wykształcił się z italiki na przełomie XVI i XVII w. Gdy przeprowadził się do Anglii rozwinął skrzydła. Do dziś wykorzystywany w praktyce – w sporządzaniu napisów, czy wypisywaniu dyplomów. To, zdaje się, również najczęściej przekładany styl pisma na rodzinę fontów tzw. “handlettering”. 
To właśnie na uproszczonej kursywie angielskiej oparta była w szkole przedwojennej nauka pisma. To ona kształciła charakter pisma naszych dziadków, których korespondencję i zapiski podziwiamy do dziś. Copperplate’a uczę od samego początku mojej przygody z nauczaniem kaligrafii, a więc już ponad 11 lat. I to właśnie Copperplate, obok minuskuły karolińskiej, znajdzie się w drugiej części “Pięknej Litery” .
Nie jest to prosty styl pisma, może właśnie dlatego wykształcił się z niego popularny dziś nurt “modern calligraphy”… Zapraszam na zajęcia!

Aby wziąć udział w warsztacie nie jest wymagane żadne przygotowanie. Zachęcam osoby, które do tej pory z kaligrafią nie miały nic wspólnego do dołączenia do grupy, w której spotykają się osoby zarówno początkujące, jak i kontynuujące swoją naukę sztuki pięknego pisania. Na czas warsztatów zapewniam wszystkie niezbędne materiały do ćwiczeń: 
stalówki, obsadki, atrament i papier, a także te umilające przerwy w pisaniu: kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Do zobaczenia na warsztatach!

INFORMACJE I ZAPISY: INFO@EWALANDOWSKA.COM
SZANOWNI PAŃSTWO, NIE CODZIENNIE ODPOWIADAM NA MAILE, DLATEGO PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ, JEŚLI JEDNAK NIE ODPOWIEM NA MAILA W CIĄGU TYGODNIA PROSZĘ O PRZYPOMNIENIE, PONIEWAŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE PAŃSTWA WIADOMOŚĆ W SIECI INNYCH WIADOMOŚCI ZAGUBIŁA SIĘ.

:: k u r s  R O C Z N Y ::
PROWADZENIE EWA LANDOWSKA
ORGANIZATOR EWA LANDOWSKA

TERMINY:
WEEKENDOWE – 40 godzin: *
cena: 1050 zł
14 – 15 PAŹDZIERNIKA 2017
11 – 12 LISTOPADA 2017
20 – 21 STYCZNIA 2018
17 – 18 MARCA 2018
19 – 20 MAJA 2018
GODZINY ZAJĘĆ: 10:00 – 14:00

——————
TYGODNIOWE – 36 godzin: *
cena: 950 zł
terminy ustalane na bieżąco. Są to 2 poniedziałki w miesiącu (w godzinach 17:00 – 19:00). Z uwagi na fakt, iż w grudniu oraz pierwszej połowie stycznia zajęcia nie odbywają się, w październiku i listopadzie będą to 3 poniedziałki.

MIEJSCE KRAKÓW – ATELIER LANDOWSKA&BODZIONY

* pierwszeństwo udziału w warsztatach mają osoby zapisane na cały rok warsztatów. Istnieje możliwość wzięcia udziału w jednych zajęciach jeśli zwolni się miejsce. Ilość uczestników nie przekracza 10 osób. Ilość godzin kursu całkowita. 

video: Edyta Dufaj
zdjęcie w tle i fot. EL