Parallel pen

Parallel pen

Parallel Pen to, obok Brush Pena, jedno z najbardziej popularnych ostatnimi czasy narzędzi do kreślenia liter z nurtu tzw. “modern calligraphy”. Rozsławione przez wielbicieli calligraffiti.
Choć, mówiąc w dużym uproszczeniu, jest to narzędzie naśladujące stalówkę ściętą, daje ono więcej możliwości z racji swej “parallelnej” konstrukcji. Otóż dwie blaszki, przylegające bardzo blisko siebie, dają możliwość kreślenia linii dynamicznej i – co równie ważne – można pisać całą szerokością “stalówki”, lub jej rogiem, otrzymując w ten sposób linie o zmiennej szerokości. Ten sam efekt trudniej jest osiągnąć stalówką ściętą maczaną w kałamarzu. Ponadto narzędzie to oferuje znacznie więcej możliwości i – jak zwykle – ogranicza je tylko wyobraźnia oraz umiejętności piszącego.   
Podczas warsztatów uczestnicy poznają możliwości narzędzia na literach inspirowanych frakturą, XVI-wiecznym stylem pisma powstałym w Niemczech, często mylonym z teksturą gotycką. 

Aby wziąć udział w warsztacie nie jest wymagane żadne przygotowanie. Zachęcam osoby, które do tej pory z kaligrafią nie miały nic wspólnego do dołączenia do grupy, w której spotykają się osoby zarówno początkujące, jak i kontynuujące swoją naukę sztuki pięknego pisania.
Na czas warsztatów zapewniam wszystkie niezbędne materiały do ćwiczeń:
stalówki, obsadki, atrament i papier, a także te umilające przerwy w pisaniu: kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Do zobaczenia na warsztatach!

INFORMACJE I ZAPISY: INFO@EWALANDOWSKA.COM
SZANOWNI PAŃSTWO, NIE CODZIENNIE ODPOWIADAM NA MAILE, DLATEGO PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ, JEŚLI JEDNAK NIE ODPOWIEM NA MAILA W CIĄGU TYGODNIA PROSZĘ O PRZYPOMNIENIE, PONIEWAŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE PAŃSTWA WIADOMOŚĆ W SIECI INNYCH WIADOMOŚCI ZAGUBIŁA SIĘ.

:: J E D N O W E E K E N D O W Y ::
NAJBLIŻSZY TERMIN WARSZTATU: 2019
4 h w sobotę, 4 h w niedzielę
cena: 200 zł

PROWADZENIE EWA LANDOWSKA
ORGANIZATOR EWA LANDOWSKA
MIEJSCE KRAKÓW – ATELIER LANDOWSKA&BODZIONY

video: Edyta Dufaj
zdjęcie w tle i fot. EL