Pen Show Poland

Pen Show Poland

Pen Show Poland to odbywająca się raz do roku w Katowicach wielka impreza gromadząca kolekcjonerów piór wiecznych z Polski i całego świata. Pierwszy raz wydarzenie to miało miejsce w roku 2013. Zostałam wtedy zaproszona przez Organizatorów do poprowadzenia warsztatów kaligrafii. Zgodziłam się z przyjemnością, głównie dlatego, że miałam nadzieję na przybliżenie się do tematu piór wiecznych, zdobycia jakiejkolwiek wiedzy na ich temat, a może też jakiegoś konkretnego, jedynego w swoim rodzaju pióra. Nadzieje moje zostały spełnione po wielokroć. Nikt mnie tylko nie uprzedził, że na jednym piórze się nie skończy… Nie jest jednak tak źle – po czterech latach intensywnego bytowania w temacie stałam się posiadaczką kilkunastu zaledwie piór – biorąc pod uwagę fakt, że najwięksi kolekcjonerzy mają ich po kilka tysięcy. 

I tak od 2013 roku warsztaty przeze mnie prowadzone towarzyszą Pen Show Poland i mam nadzieję, że tak już pozostanie. A jeśli miałoby być inaczej będę z pewnością gościem odwiedzającym tę imprezę i oczekującym na nią zawsze cały rok. 

Same warsztaty to właściwie “wstęp do kaligrafii”. Trwają zaledwie 2 godziny i są świetną okazją dla każdego kto myślał wcześniej o kaligrafii, lecz nie miał okazji przekonać się czy w ogóle warto zaczynać. Taki krótki warsztat będzie najlepszym sprawdzianem. 

Zapisy, a właściwie sprzedaż biletów, prowadzi Organizator wydarzenia. Sprzedaż biletów rusza na około miesiąc przed planowanym terminem. W roku 2019 wydarzenie zaplanowano na 13-14 kwietnia
Do zobaczenia wśród piór!

fot. Edyta Dufaj